A Nemzeti Adó- és Vámhivatal új honlapjára hasonlító, minden bizonnyal adathalászatra létrehozott, csaló portálra hívja fel a figyelmet a hivatal. Az internetes felület a járványra és kitalált adóvisszatérítésre hivatkozva ígér pénzvisszatérítést.
Lassan nem marad olyan ember, akitől nem próbáltak bűnözők pénzt kicsalni. A nemzetközi szintűvé vált probléma hazánkat sem kíméli, Magyarországon a banki csalás az egyik legtöbbször alkalmazott módszer. A rendőrség külön csoportokat állított fel a bűncselekmények felgöngyölítésére. Az elmúlt időszakban leginkább külföldi csoportokhoz vezettek a nyomok, kiemelten ukrán bűnszervezetekhez, de a szlovákokhoz is köthetőek a csalások.
A Kiskunhalasi Járási Ügyészség csalás miatt vádat emelt egy férfival és egy nővel szemben, akik a mentális állapota miatt erősen befolyásolható ismerősüktől kicsalták a lakásának eladásából befolyt vételárat.
A Városháza tájékoztatta szerkesztőségünket arról, hogy Kecskemét több pontján az önkormányzat nevében gyűjtenek adatokat csalók. Azt állítják, hogy közvélemény-kutatás zajlik a város megrendelésére, ami nem igaz.
Új módszerrel próbálják átverni gyanútlan áldozataikat a csalók Bács-Kiskunban. Többeket hívtak fel azzal a mesével, hogy a rendőrség elfogta hozzátartozójukat, akit csak pénz ellenében engednek el.
Élező szakembereknek állítják be magukat azok a csalók, akik társasházakba csengetnek be. Erről számolt be egy kecskeméti lakos a közösségi média felületén.
Egy 39 éves kecskeméti férfi elemekből összeállítható autótárolót, később pedig mobilházakat hirdetett eladásra. Valójában esze ágában sem volt teljesíteni a rendeléseket.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.