Szeptember az Alzheimer-kór világhónapja. Ma (csütörtök) délután 7. alkalommal szervezte meg a Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda az Alzheimer-sétát. A programmal a demenciával élők drasztikusan növekvő számára hívták fel a figyelmet a szervezők. A téma kapcsán volt a KTV Kiemelő magazinjának vendége dr. Bagi Anett, a Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda vezetője.
Idén is sétával hívták fel a figyelmet a demenciával élők számának drasztikus növekedésére Kecskemét belvárosában. A Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda 7. alkalommal szervezte meg az Alzheimer Sétát, amelyen idén mintegy háromszázan vettek részt, idősek és fiatalok egyaránt. Az esemény mottója az volt: Tegyük közüggyé a demenciát!
A kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda a héten csütörtökön 15.30-kor indítja útnak az Alzheimer Világhónap alkalmából VII. Alzheimer Sétáját. Az esemény célja, hogy felhívják a figyelmet a demenciával élőkre, valamint arra, hogy az Egészségfejlesztési Iroda segítő kezet biztosít az érintett családtagok számára is. Az esemény fővédnöke Engert Jakabné alpolgármester.
Negyven demens személy nappali ellátására, fejlesztésére szolgáló központ létesülhet a Fecske utcában a Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat közreműködésével. Ezzel kapcsolatban volt a KTV stúdiójának vendége Molnár Ferenc, a Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat intézményvezetője.
A demencia ma már népbetegség. Becslések szerint világszerte 55 millió embert érint, hazánkban pedig mintegy 250 ezer idős nőt és férfit sújt a memóriazavarral, szellemi és testi hanyatlással járó gyógyíthatatlan kór. Mivel egyre többen élnek meg szép kort, egyre több családnak jelent embert próbáló feladatot a demensek gondozása. Riportunkban négy érintett történetén keresztül mutatjuk be a demencia különböző szakaszait, és azt, hogy milyen támogatásra számíthatnak városunkban az idősek és hozzátartozóik.
A mai napon ismét megrendezésre került az Alzheimer Café. A kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda (EFI) gondot visel az Alzheimer-kórban szenvedőkre és családtagjaikra. Szeptemberben, az Alzheimer-hónapban programokkal, sétával, előadással igyekeznek felhívni a figyelmet a betegségre, miközben a hozzátartozóknak is sokrétű segítséget nyújtanak.
Jelenleg 55 millióan élnek demenciával a Földön, az előrejelzések szerint ez a szám 2050-re a 139 milliót is eléri majd. Ezért is nagy segítség, hogy Kecskemét városa immár több éve nyújt szolgáltatásokat a Települési Demencia Akcióprogram keretében a demenciával élő polgárai, illetve hozzátartozóik számára. Cikkünkből kiderül, milyen támogatásra számíthatnak az érintettek.
A testi-lelki egészséget segíti már évek óta Kecskeméten a szenior örömtánc. A foglalkozásokat rendszerint a kecskeméti Egészségfejlesztési Irodában (EFI) tartják, emellett számos rendezvényen is részt vesznek a csoport tagjai. A mai napon a szenior örömtánc idei félévének történéseiről számoltak be, majd tánccal zárták a rendezvényt.
Negyven demens személy nappali ellátására, fejlesztésére szolgáló központ létesülhet a Fecske utcában a Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat közreműködésével. Az erről szóló ellátási szerződés megkötését egyhangúlag támogatta a csütörtöki közgyűlés.
A gondoskodás terén végzett kiváló munkáért és a demencia elleni példás küzdelemért a Településfejlesztési Szövetség díját kapta meg Kecskemét városa. Az országos településfejlesztési elismeréseket idén 23 település vehette át kedden Budapesten. Az ünnepségre dr. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter is ellátogatott. Kecskemét városát Engert Jakabné alpolgármester képviselte, akivel a KTV a helyszínen interjút is készített.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.