A 120 éve született Andor Ilonára, a XX. század kiemelkedő karnagyára emlékeztek ma a róla elnevezett utcában található emléktáblánál. A koszorúzáson dr. Sztachó-Pekáry István alpolgármester és B. Horváth Andrea zenetanár emlékezett a kodályi és bartóki kórusművészet megalapozójára.
Százhúsz évvel ezelőtt, 1904. május 5-én halt meg Jókai Mór, aki sok szállal kötődött Kecskeméthez is. Ezért is emlékezett meg az íróról ma délután a Katona József Emlékház baráti köre, a Bács-Kiskun Megyei Honismereti Egyesület és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság.
A Kecskeméti Kodály Iskoláért hosszú éveken, évtizedeken át elkötelezetten, példamutatóan dolgozó pedagógusok tiszteletére emléktáblát avattak csütörtök délután a Magyar Örökség-díjas intézmény földszinti aulájában. A korábbi, 2007-ben elhelyezett márványtábla már megtelt, és sajnos az újon is már három név szerepel.
Kedd délután avatták fel az egykori nagyra becsült kecskeméti főmérnök, Sági Károly emléktábláját a BÁCSTERV valamikori épületének parkolójában. Az átadott tábla Szemők Zsuzsanna szobrászművész munkáját dicséri.
Dr. Németh Krisztina, a kecskeméti Szőlészeti és Borászati Intézet tudományos főmunkatársa előadást tartott a szőlészeti-borászati ágazatot érintő technológiai kihívásokról és kutatási eredményekről az izsáki Vino Étteremben.
Muraközy János születésének 200. évfordulóján kezdetét vette a neves kecskeméti festőművész, '48-as hős és városi hivatalnok előtt tisztelgő emlékév. Csütörtök délelőtt megkoszorúzták az Ókollégium falán lévő Muraközy-emléktáblát, és énekkel, verssel, köszöntő beszéddel emlékeztek rá. Az emlékév kiemelt eseménye lesz a március 15-i nemzeti ünnep előestésén tartandó fáklyás megemlékezés, de csatlakoznak a hamarosan kezdődő Házasság Hete programjaihoz is, múltidéző városi sétát rendeznek, a Ráday Múzeum állandó Muraközy-kiállítása pedig négy új képpel gyarapodva várja látogatóit.
A népi írók köréhez tartozó kecskeméti költő, Sántha György életútjáról és költészetéről hallhattak előadást az érdeklődők kedd délután a Katona József Könyvtárban. A Nyugdíjas Könyvbarátok Klubja keretében megrendezett esemény előadója Sántha Melinda, a költő unokája, életművének kutatója volt, aki felvázolta az 1888-ban egy Kerekegyháza melletti tanyáról induló, majd kecskeméti, budapesti, berni, berlini és párizsi tanulmányok után Kiskunfélegyházára, végül újra Kecskemétre tartó pálya ívét.
A János vitéz daljáték alkotójára, a kecskeméti főreáliskola igazgatójára, Kacsóh Pongrácra emlékeztek ma a híres zeneszerző felújított emléktáblájánál.
Mostantól tábla emlékeztet a kuláküldözésre a volt ÁVH épületének falán. A kuláküldözés áldozatainak emléknapján leplezték le a kőbe vésett mementót. Az eseményen Latorcai Csaba miniszterhelyettes elmondta, a 75 évvel ezelőtt kezdődött kuláküldözés és a magyar parasztság megnyomorítása szomorú történelmi tény, de, ami még szomorúbb az az, hogy napjainkban is tapasztalhatunk hasonlót.
Emléktáblát kap az Államvédelmi Hatóság (ÁVH) egykori Lestár téri épülete, mely az ÁVH által elhurcolt, megkínzott áldozatoknak állít majd emléket. A kihelyezést dr. Fekete Gábor önkormányzati képviselő, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője kezdeményezte, a közgyűlés pedig tegnap egyhangúlag elfogadta.
Az egy éve elhunyt dr. Svébis Mihályra emlékeztek ma (csütörtökön) a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban. Az intézmény néhai főigazgatójának tiszteletére egy emléktáblát is avattak az eseményen, amelyen többek között a sebész főorvos családja és baráti köre is részt vett.
Ünnepélyes keretek között szentelték fel Fazekas József piarista atya botanikus márványtábláját szombaton délben a Wojtyla Ház előkertjében. Fazekas József piarista atya, botanikus, gimnáziumi tanár jóvoltából született meg a Piarista Rendház udvarán az a kert, amely a rendházon túl egész Kecskemét díszéül is szolgál.
Táblát avattak az idén elhunyt horvát Wing Tsun kungfu-mesternek, Slavko Trunticnak, az EEWTO Kelet-Európai Wing Tsun Szövetség alapítójának emlékére vasárnap délelőtt a katonatelepi Mathiász János Általános Iskolánál. A megyei önkormányzat és a Magyar Wing Tsun Egyesület által állított emléktábla azt hirdeti, hogy Slavko Truntic 1989-ben Katonatelepen rakta le a Wing Tsun kungfu alapjait.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.