A hétvégén ünnepelte várossá válásának 20. évfordulóját Dunavecse. A Bács-Kiskun vármegyei település vezetői vasárnap este az eseményhez méltó, felemelő programot szerveztek. A református templomban megtartott rendezvény résztvevői az ünnepi műsor második részében a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar játékában gyönyörködhettek.
Majdnem pontosan tíz évvel ezelőtt, 2014. június 7-én nyitották meg Kecskemét legszebb rózsakertjét a Katona József Gimnáziummal szemben. A Boldogasszony rózsakert nem csak egy virágoskert: "élő rózsafüzér", ahogyan Szemereyné Pataki Klaudia polgármester fogalmazott a kert születésnapját ünneplő szombat délutáni eseményen. A szép számban megjelent érdeklődők szabadföldi és balkonvirágokkal térhettek haza Gyenes István kertész jóvoltából.
Zenetanárok és zeneszeretők, egykori kollégái és tanítványai a 120 éve született Andor Ilonára, a XX. század kiemelkedő karnagyára, a kodályi és bartóki kórusművészet példát és mértéket adó megalapozójára emlékeztek péntek délután Kecskeméten. Előbb Vacsiközben, a róla elnevezett utca első házának homlokzatán elhelyezett emléktáblánál helyezték el koszorúikat, majd a megyei könyvtár földszinti nagytermében B. Horváth Andrea zenetanár, KÓTA Életműdíjas karnagy tartott előadást az egész életét döntően meghatározó zenepedagógusról. Visszatekintésének mottójául Arany János gondolatát választotta: „Nem hal meg az, ki milliókra költi dús élte kincsét...”
Megemlékezést és koszorúzást tartottak június 4-én, kedden délután a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Városháza melletti Országzászlónál. Az önkormányzat által szervezett megemlékezésen beszédet mondott Csáki Tibor, a Katona József Gimnázium igazgatója, és fellépett a Závori Erika vezette Scherzo Vegyeskar.
Megemlékezést és koszorúzást tartottak június 4-én, kedden délután a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Városháza melletti Országzászlónál. Az önkormányzat által szervezett megemlékezésen beszédet mondott Csáki Tibor, a Katona József Gimnázium igazgatója, és fellépett a Závori Erika vezette Scherzo Vegyeskar.
A német megszállás előtt a zsidó közösség rendkívül jelentős szerepet játszott Kecskemét társadalmi-gazdasági életében, azonban 1944-ben helyzetük drámai módon megváltozott. Erről szólt dr. Rigó Róbert történész, a Károli Gáspár Református Egyetem tudományos főmunkatársa szerdai előadása a Wojtyla Barátság Központban.
Százhúsz évvel ezelőtt, 1904. május 5-én halt meg Jókai Mór, aki sok szállal kötődött Kecskeméthez is. Ezért is emlékezett meg az íróról ma délután a Katona József Emlékház baráti köre, a Bács-Kiskun Megyei Honismereti Egyesület és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság.
Az idén 30 éve, hogy elhunyt Cziffra György, a valaha élt egyik legkiválóbb magyar zongoraművész. Az évforduló alkalmából a művész életét és munkásságát bemutató vándorkiállítás nyílik novemberben, a Magyar Zene Házában, amelyet Európa számos városában bemutatnak majd. Ennek előkészítésre szerveződött a Cziffra emlékkoncertek sorozata, amely Kecskemétről indulva, további négy hazai nagyvárosban mutatja be a zongorista zseni zenei sokoldalúságát.
Ebben az évben emlékezünk országosan a holokauszt 80. évfordulójáról, s ehhez kapcsolódóan egész éves rendezvényeket szervez a MAZSIHISZ. Kecskeméten és Bács-Kiskun Vármegyében, több iskolában, közel 600 diák vett részt az április 16-i emléknap rendhagyó történelem óráján.
Vendégeink: dr. Feldmájer Péter, a MAZSIHISZ Közép-Magyarországi Területi Csoportjának elnöke és Dr. Nagy István, a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium pedagógusa.
Kodály Zoltán halálának 57. és a kecskeméti Kodály Zoltán Vegyeskar megalakulásának 136. évfordulójáról emlékeztek meg kedd délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A megemlékezésen természetesen felcsendült az ének is, az ünnepség végén pedig megkoszorúzták az emléktáblát.
Kettős jubileumról emlékeztek meg kedden délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A kecskeméti születésű zeneszerző 57 éve, 1967. március 6-án hunyt el, a nevét viselő kecskeméti vegyeskart pedig 136 évvel ezelőtt, 1888. március 9-én alapították, eredetileg Iparos Dalárda néven. Kodály Zoltán 1949-ben személyesen járult hozzá, hogy a kórus felvegye a nevét. A keddi megemlékezésen Varga Sándor, a kórus titkára idézte fel Kodály életét és a kórus történetét, személyes élményeit is megosztva arról, amikor mint Kodály iskolás diák találkozott a mesterrel.
Szombaton ünnepelte 10. születésnapját a Kecskemét City Balett. A társulat tagjai a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház nagyszínpadán Barta Dóra rendező-koreográfus, a társulat művészeti vezetője legnépszerűbb munkáiból adtak elő válogatást. A Kecskemét City Balett elmúlt tíz évéről, a legkedvesebb darabokról és a szombati előadásról beszélgettünk Barta Dórával a KTV Kiemelő magazinjának hétfő esti adásában.
40 éves fennállását ünnepelte pénteken délután a Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola. Az ünnepi alkalmon részt vettek az intézmény jelenlegi egykori dolgozói, diákjai is, akik különleges előadásokat tekinthettek meg.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.