A cigány holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából megemlékezést tartott a Wojtyla Barátság Központ sorsközössége a Védőháló Karitatív Közhasznú Egyesülettel karöltve a műkertvárosi Assisi Szent Ferenc kápolna parkjában lévő „cigányarcú Krisztus” keresztnél.
A holokauszt Kecskemét és környéki áldozataira emlékeztek ma (csütörtök) délután a vasútállomáson. 80 évvel ezelőtt, június 27. és 29. napján innen indították el a zsidó lakosságot a megsemmisítés tragikus útján a lengyelországi Auschwitz-Birkenau haláltábor felé.
Főhajtással tisztelegtek a Wojtyla Barátság Központ gondozottjai a holokauszt kecskeméti áldozatainak emléke előtt az Élet Menete Alapítvány mobil vagonkiállításának helyszínén, a kecskeméti Vasútállomáson.
Idén – 2024-ben – 80. alkalommal emlékezünk a magyar holokauszt több, mint félmillió mártírjára, a túlélőkre, akik elviselték az embertelen bánásmódot, a kirekesztést. Vasárnap Kecskeméten a vasútállomáson idézték fel a helyi zsidóság tragikus történetét.
Idén – 2024-ben – 80. alkalommal emlékezünk a magyar holokauszt több, mint félmillió mártírjára, a túlélőkre, akik elviselték az embertelen bánásmódot, a kirekesztést. Vasárnap Kecskeméten a vasútállomáson idézték fel a helyi zsidóság tragikus történetét.
A német megszállás előtt a zsidó közösség rendkívül jelentős szerepet játszott Kecskemét társadalmi-gazdasági életében, azonban 1944-ben helyzetük drámai módon megváltozott. Erről szólt dr. Rigó Róbert történész, a Károli Gáspár Református Egyetem tudományos főmunkatársa szerdai előadása a Wojtyla Barátság Központban.
Ebben az évben emlékezünk országosan a holokauszt 80. évfordulójáról, s ehhez kapcsolódóan egész éves rendezvényeket szervez a MAZSIHISZ. Kecskeméten és Bács-Kiskun Vármegyében, több iskolában, közel 600 diák vett részt az április 16-i emléknap rendhagyó történelem óráján.
Vendégeink: dr. Feldmájer Péter, a MAZSIHISZ Közép-Magyarországi Területi Csoportjának elnöke és Dr. Nagy István, a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium pedagógusa.
Megemlékezést tartottak kedden délután a kecskeméti zsidóság áldozatainak emléknapján. A város régi ortodox zsinagógájának helyszínén, a Magyar Fotográfiai Múzeum épületében emlékeztek meg a holokauszt idején elhurcoltakra.
A szörnyű veszteség egész Európáé, az egész világé, a magyar zsidóságot ért veszteség pedig az egész nemzet örök vesztesége - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából tartott megemlékezésen, amelyet a Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány szervezett pénteken Budapesten.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.