Ezen a hétvégén tartották Kecskemét új összművészeti fesztiválját, a Magyar Művészeti Akadémia sokszínű tevékenységét bemutató Művészetek Főutcáját. A rossz idő miatt a nagyszínházban megtartott eseményen Cseke Péter, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház igazgatója, a fesztivál ötletgazdája köszöntötte a megjelenteket, akik a Kodály Iskola műsorát, Eszenyi Enikő és Járai Máté duóját, valamint a Felhangolva című előadást is megtekinthették.
Megnyílt a magyar-lengyel szentekről szóló kiállítás a Cifrapalotában szombat délután. A Szent Kinga és Szent Hedvig életét bemutató tárlat a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) és a Kecskeméti Katona József Múzeum közös képző- és textilművészeti kiállítása a Művészetek Főutcája és az Ars Sacra Fesztivál alkalmából.
Március 9-én a Cifrapalotában megnyílt a 12. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálé. A legnagyobb és legjelentősebb Kárpát-medencei kiállítási sorozatban eddig összesen közel 1500 keresztény tematikájú kortárs alkotás került a falakra, és közel 600 darabot számláló, egyedülálló múzeumi gyűjtemény jött létre a sorozat eredményeként.
A felújított Városháza előtt tisztelegve, a szecessziós építményekről és díszítményeikről tartottak konferenciát február 24-én a Cifrapalota Pávás termében. A szervezők a Szecessziós Magazin szerkesztősége, a Kecskeméti Katona József Múzeum és a Petőfi Kulturális Ügynökség voltak.
Megtöltötték a Városháza dísztermét szombaton a szecessziós városnéző séta résztvevői. Az ifj. Gyergyádesz László művészettörténész által vezetett séta itt, a felújított díszteremben vette kezdetét egy rövid előadással, majd a Sajtópalota, az egykori katolikus bérház helyén álló Lordok háza, az Ifjúsági Otthon és a mellette álló izraelita bérház, a Luther-palota, az Újkollégium, a Cifrapalota, végül a városi vagy úri kaszinó épülete adták a séta állomásait. Mindenhol olyan érdekességeket tudhattunk meg az épületekről és általában Kecskemét történetéről, amelyek a helybéliek többsége számára is újdonságot jelenthettek.
Az eredeti állapotnak megfelelően visszakerül a Szent Korona Kecskemét város címerébe a Városháza dísztermében – döntött hétfői ülésén a Közgyűlés Jogi és Ügyrendi Bizottsága.
Rendhagyó művészettörténeti előadást hallhattak szerda délután az érdeklődők a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban. Az Országos Könyvtári Napok keretében tartott előadást ifj. Gyergyádesz László művészettörténész Petőfiről. A téma Petőfi Sándor és a reformkori festészet, valamint Petőfi költészete volt a kortárs képző- és iparművészetben.
Nagyon népszerű volt a szecessziós séta szombaton. A Gyergyádesz László Móra Ferenc-díjas művészettörténész által vezetett túrát a felújított Városháza átadó ünnepségsorozat részeként szervezték meg.
Megjelent a Hírös Históriák legújabb száma. A helytörténeti magazin 2022-es őszi-téli kiadása 75 oldalon foglalkozik várostörténeti érdekességekkel. A magazin harmadik oldalán elhelyezett QR-kód segítségével pedig a korábbi számokat is böngészhetik online.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.