A Katona József Emlékház baráti köre és a Bács-Kiskun Megyei Honismereti Egyesület tagjai minden évben megemlékeznek az 1848/49-es magyar szabadságharc jelentős kecskeméti eseményeiről.
Idén is megtartották a már hagyományos Pál-napi megemlékezést Gyenes Mihály egykori házánál, ahol 1843. január 25-én egy névnapi összejövetelen a húszéves Petőfi is részt vett. Ez az élmény ihlette első Kecskeméten született versét, mely a Pál-napkor címet viseli. A Hírös Agórában tartott előadásán Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus, a Katona József Emlékház vezetője megvilágította a vers születésének helytörténeti hátterét, majd megkoszorúzták az egykori Gyenes-ház helyén álló emléktáblát a Jókai utcán. A megemlékezést Gyenes Mihály nevelt fia, Gyenes Pál mind a hét dédunokája megtisztelte jelenlétével.
Ma délben a hagyományoknak megfelelően két helyszínen is megemlékeztek Katona József születésének 232. évfordulójáról. Előbb a drámaköltő szülőháza helyén álló emlékház udvarán, majd déltől a színház oldalában álló Katona József-szobornál gyűltek össze az emlékezők.
A téli bezárást követően újra megnyílt a Katona József Emlékház, ahol péntek délután a magyar széppróza napját ünnepelték meg. Az irodalom szerelmesei azért gyűltek össze, hogy versfelolvasásokkal és beszélgetéssel emlékezzenek az irodalom nagyjaira.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.