A „Nyitott Városháza” címmel meghirdetett egyhetes rendezvénysorozat első napján, hétfőn kora este kecskeméti kórusok koncertjét tartották meg. A patinás épület Díszudvarában a Scherzo Vegyeskar, a Kecskeméti Fesztivál Kórus, a Kecskeméti Énekes Kör és az Ars Nova Énekegyüttes lépett fel. A hangverseny végén az összkar jóvoltából kitárultak a Városháza belső ablakai is, énekesek tűntek föl mindegyikben, így Kodály Esti dalát különleges akusztikában hallgathatták a Díszudvarban megjelent zeneszeretők.
A 39. Kecskeméti Tavaszi Fesztivál komolyzenei záróprogramját szombat este a Kodály Iskolában tartották meg. A hangversenyen városunk zeneművészei – születésének 90. évfordulója apropóján – a Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, Kocsár Miklós emléke előtt tisztelegtek. A jó hangulatú koncert szép számú közönséget vonzott, a zeneszeretők a Kecskeméti Énekes Kör, a Miraculum Gyermekkar, Madarász Éva zongoraművész-tanár és a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar tagjaiból alakult fúvósötös jóvoltából a nemzet művésze, a Magyar Művészeti Akadémia egykori rendes tagja műveiből kaptak ízelítőt.
Élő barokk címmel öt hangversenyből álló koncertsorozatot indított a Hírös Agóra a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarral és a Kecskeméti Énekes Körrel. A bérlet első alkalmát – melyen Heinrich Schütz: Jézus Krisztus hét szava a keresztfán című oratóriuma, valamint Antonio Vivaldi két concerto grossója és Credója csendült fel – nagyszombat este rendezték meg az evangélikus templomban.
Adventi kórushangversenyt rendeztek vasárnap este a Kecskeméti Kodály Iskolában. A koncerten három énekkar, a Kecskeméti Énekes Kör, a Kodály Iskola Aurin Leánykara és a Kodály Intézet Vegyeskara lépett színpadra. Az est mottója egy gregorián dallam szövegrészlete volt: „Ubi caritas et amor, Deus ibi est – Hol szeretet s irgalom van, ott az Isten.”
A Kecskeméti Énekes Kör és a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar adott közös halottak napi koncertet október 28-án az evangélikus templomban. A dirigens Erdei Péter Liszt-, Kodály- és Bartók-Pásztory-díjas karnagy, Magyarország kiváló művésze volt.
Tizenöt nap alatt 12 helyszínen csaknem 40 programmal várja a kultúrára vágyó kecskemétieket és környékbelieket a hírös város 38. tavaszi fesztiválja. A március 10. és 25. között zajló kulturális kavalkád részleteit a Hírös Agórában tartott pénteki sajtótájékoztatón ismertették.
Idén a szokásosnál kevesebb, de ezúttal is színvonalas programokkal ünneplik Kecskeméten a magyar kultúra napját január 22-én, vasárnap és a környező napokon. A megyei könyvtárban szombaton Agócs Gergely népzenekutató, népzenész tart előadást, vasárnap egy Fehérlófia-előadással újra kinyit a Ciróka Bábszínház, hétfő este pedig a Kodály Iskolában ad koncertet a neves fuvolaművész, Ittzés Gergely.
Ahogy azt a nézők már megszokhatták, december 31-én éjfélkor különleges közreműködők adják elő a Himnuszt az RTL-en. Ezúttal a nagyrészt pedagógusokból álló Kecskeméti Énekes Kör (KÉK) előadásában csendül fel a Himnusz az újév első perceiben a csatornán.
A Kodály Zoltán születésének 140. évfordulója kapcsán szervezett kecskeméti programsorozat zárókoncertjét rendezték meg szombat este a Hírös Agórában. Az ünnepi hangversenyen a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar, az Új Liszt Ferenc Kamarakórus, a Kecskeméti Énekes Kör és a Miraculum Gyermekkar előadásában, Komáromi Márton énekművész közreműködésével a neves zeneszerző, zenepedagógus műveiben gyönyörködhetett a nagyérdemű.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.