„A Kodály Zoltán utáni magyar zenepedagógia legnagyobb alakja”, Dobszay László munkássága is Magyar Örökség-díjat kapott az elmúlt napokban. A Széchenyi-díjas zenetudós évtizedeken át gyakran járt Kecskeméten. A Kodály-szemináriumok rendszeres előadója volt, emellett éveken át tartott a hírös városban továbbképzéseket szolfézstanároknak, előadásokat zenetanároknak.
„A Kodály Zoltán utáni magyar zenepedagógia legnagyobb alakja”, Dobszay László munkássága is Magyar Örökség-díjat kapott az elmúlt napokban. A Széchenyi-díjas zenetudós évtizedeken át gyakran járt Kecskeméten. A Kodály-szemináriumok rendszeres előadója volt, emellett éveken át tartott a hírös városban továbbképzéseket szolfézstanároknak, előadásokat zenetanároknak.
Április 27-én este a Kodály Intézet hallgatóiból álló vegyeskar adott hangversenyt a Barátok templomában. A zenetörténet több száz éves klasszikus darabjai, Haydn és Brahms mellett kortárs szerzők, Kodály Zoltán, Kocsár Miklós és a norvég Kim André Arnesen műveit is műsorba válogatta a kórust már öt éve irányító dr. Fűri Anna karnagy, a Zeneakadémia Kodály Intézetének tanára.
Kodály Zoltán halálának 57. és a kecskeméti Kodály Zoltán Vegyeskar megalakulásának 136. évfordulójáról emlékeztek meg kedd délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A megemlékezésen természetesen felcsendült az ének is, az ünnepség végén pedig megkoszorúzták az emléktáblát.
Kettős jubileumról emlékeztek meg kedden délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A kecskeméti születésű zeneszerző 57 éve, 1967. március 6-án hunyt el, a nevét viselő kecskeméti vegyeskart pedig 136 évvel ezelőtt, 1888. március 9-én alapították, eredetileg Iparos Dalárda néven. Kodály Zoltán 1949-ben személyesen járult hozzá, hogy a kórus felvegye a nevét. A keddi megemlékezésen Varga Sándor, a kórus titkára idézte fel Kodály életét és a kórus történetét, személyes élményeit is megosztva arról, amikor mint Kodály iskolás diák találkozott a mesterrel.
Kecskemét ad otthont a Krúdy Gyula Irodalmi Kör 50. alkotótáborának. Az esemény megnyitóján prof. dr. Sztachó-Pekáry István alpolgármester köszöntötte a résztvevőket a három napos előadássorozaton, amelynek mottója: „Kodály Zoltán emlékének ápolása”.
Kodály Zoltán és Kocsár Miklós születésének 141., illetve 90. évfordulója alkalmából ünnepi hangversenyt rendezett a Magyar Kodály Társaság Kecskeméti Tagcsoportja. Az Újkollégiumban december 22-én este megtartott koncerten a 20. század két zenetudósának műveit fiatal, zenét tanuló diákok és nemzetközi hírű muzsikusok szólaltatták meg.
Megemlékezésre és koszorúzásra várta a kecskemétieket az önkormányzat Kodály Zoltán születésének 141. évfordulója alkalmából. A Psalmus Hungaricus Emlékműnél a Kodály Intézet kamarakórusa előadással tisztelgett a XX. század egyik legnagyobb hatású zeneszerzője, zenepedagógusa és népzenekutatója előtt.
Szebbnél szebb adventi és a karácsonyi énekek szólaltak meg a Barátok templomában. Kedden este rendezték meg az Adventi Ökumenikus Kórustalálkozót Kodály Zoltán születésének 141. évfordulója alkalmából, idén második alkalommal. A szervezők a helyi felekezeti sokszínűségre alapozva hívták életre a kórusok találkozóját.
Kodály Zoltán 140. születésnapja alkalmából ismeretterjesztő film készült Kecskeméten, mely új szemszögből mutatja be a zeneszerző életét. A KTV csütörtöki Kiemelő magazinjának vendégei voltak az alkotók, Horváthné Erdélyi Zsuzsanna, Pusztai Tamásné valamint Miklósné Faragó Csilla, a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.
Kodály Zoltán születésének 140. évfordulója alkalmából Kecskemét intézményei, zenei együttesei és szervezetei összefogtak és csodálatos, értékes kulturális programokat hoztak létre.
Méltóképpen ünnepelte 25 éves évfordulóját a Miraculum-Aurin Kóruscsalád: az 50. első díjukat vehették át az Aurin Leánykarral Krakkóban, az Adventi és Karácsonyi Kórusversenyen.
Fiatal Kodályosok daloltak pénteken délután a Cifrapalota Pávás termében. Kodály Zoltán születésének 140. évfordulója alkalmából a Kodály 140 programsorozat keretében megrendezett vidám koncerttel tisztelegtek a Mester előtt. A szívmelengető délutánon Szűcs Magdaléna vezényletével a Csiribiri Kicsinyek Kórusa, Szegedi Ildikó vezetésével pedig az Antanténusz Gyermekkórus adott színvonalas koncertet.
December 1-jén Kodály Zoltán és a magyar tehetség címmel tartott előadást a Katona József Könyvtárban Dalos Anna zenetörténész, az MTA Zenetudományi Intézete 20-21. Századi Magyar Zenei Archívumának vezetője. Az előadás egy három részes zenetörténeti sorozat első alkalma volt, amelyet a megyei könyvtár és a Magyar Kodály Társaság kecskeméti tagcsoportja közösen szervezett a zeneszerző születésének 140. évfordulója tiszteletére.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.