A népi írók köréhez tartozó kecskeméti költő, Sántha György életútjáról és költészetéről hallhattak előadást az érdeklődők kedd délután a Katona József Könyvtárban. A Nyugdíjas Könyvbarátok Klubja keretében megrendezett esemény előadója Sántha Melinda, a költő unokája, életművének kutatója volt, aki felvázolta az 1888-ban egy Kerekegyháza melletti tanyáról induló, majd kecskeméti, budapesti, berni, berlini és párizsi tanulmányok után Kiskunfélegyházára, végül újra Kecskemétre tartó pálya ívét.
Hogyan lássuk annak a dolgokat, amik valójában? Hogyan legyünk azok, amik vagyunk? Húsbavágó kérdések, melyek a nagy portugál költő, Fernando Pessoa által a legősibb lényegig hatolva merülnek föl újra és újra. Ennek az egyedülálló tehetségnek, aki polgári foglalkozását illetően kereskedelmi levelezőként, valamint tolmácsként dolgozott, életében mindössze egy kötete jelent meg, s nem igen volt hazájában visszhangja. Kiadatlan írásai Magyarországon a 60-as évektől, először Nemes Nagy Ágnes fordításában tűntek föl, majd váltak egyik pillanatról a másikra „best sellerré”.
Születésének 135. évfordulója alkalmából emlékeztek meg az Aranyhomok költőjéről, dr. Sántha Györgyről, a költő tiszteletére 2019-ben felavatott emléktáblánál. Az eseményt a Sántha György Emlékkör szervezte a Katona József Könyvtár kórusának közreműködésével.
Életéről és munkásságáról beszélt a 70 éves Pintér Lajos költő a Múzsa keddi adásában. A műsorban szó volt a művész Forrásnál eltöltött éveiről, de szóba került készülő legújabb műve az Alfa is.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.