Komoly és felelősségteljes szakmai munkával telt a nyara: júliusban Kínába utazott, ahol egy egyhetes karnagyi kurzus tanáraként és egy zenei nevelési konferencia előadójaként számítottak a segítségére, míg augusztus utolsó napjaiban Prágában járt a Kecskeméti Fesztivál Kórussal. Így azután az elmúlt 2-3 hónapban dr. Kiss Katalinnak nem sok ideje maradt a pihenésre, de mint mondta, a távol-keleti országban és a cseh fővárosban is felejthetetlen élményekkel gazdagodott.
Az Ars Sacra Fesztivál keretében az Ars Nova Énekegyüttes és az alapításának 20.
évfordulóját ünneplő Lakó Sándor Kamarazenekar hangversenyei az evangélikus
templomban, Rostetter Szilveszter orgonaestje a Barátok templomában, a Scherzo
Vegyeskar sétálós programja, a DaloLófra az arborétumban és a Miraculum-Aurin
kóruscsalád koncertje a Művészetek Főutcája címmel szervezett összművészeti
fesztiválon – szeptember hónapban többek között ezek a programok várják
Kecskeméten a zeneszeretőket.
Pusker Júlia virtuóz hegedűjátékában gyönyörködtek a Wojtyla Barátság Központ gondozottjai, amikor rövid időre hazatérve szerdán a szociális-közművelődési intézményben klasszikus zeneműveket adott elő a kecskeméti származású, külföldön élő ifjú művésznő.
A Novum Kamarazenekar és fővárosi vendégeik, az Albinoni Kamarazenekar hangversenyét rendezték meg vasárnap kora este a Cifrapalotában. Kecskemét patinás épületének Pávás termében a megjelentek elsősorban barokk versenyművekben gyönyörködhettek. A szép számban helyet foglaló közönség a muzsika hallgatása mellett korabeli hangszerekkel is megismerkedhetett.
A Kodály Művészeti Fesztivál utolsó előtti napján, július 27-én adott koncertet a Városháza díszudvarán, illetve a Barátok templomában a Rajk Judit és Kéringer László énekművészekből és Zétényi Tamás gordonkaművészből álló, tíz éves múltra visszatekintő zenei formáció, a Trió Passacaglia. A nagyívű program mellett a hangverseny további érdekessége volt, hogy két helyszínre tervezték, és a közönség valóban sétált a két rész helyszínei között, ahogyan azt az együttes neve és a választott program ígérte.
Bálint Immánuel adott rövid zongorakoncertet szombat este a Deák téri Kodály Pontnál. Műsorán Carl Philipp Emanuel Bach négy műve szerepelt. Nézzen meg egy szép részletet az előadásból!
Hollókői Huba, a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője volt a KTV kulturális magazinja, a Múzsa legutóbbi adásának vendége. Kriskó János szerkesztő-műsorvezető a neves finn karmester, Jorma Panula Kecskeméten tartott karmesterkurzusáról beszélgetett Hollókői Hubával, aki maga is Panula mester tanítványa volt a helsinki Sibelius Akadémián és számos mesterkurzuson.
Június 17-e óta Japánban koncertezik a MÁV Szimfonikus Zenekar. A háromhetes turné legutóbbi, 10. hangversenyét – ismét fergeteges sikert aratva – a felkelő nap országa legismertebb zenei központjában, a Suntory Hallban tartották meg. A Kobayashi Ken-Ichiro vezette együttes művészeként az ünneplés részese volt a Kecskeméti Kodály Iskola korábbi diákja, Czágler-Oberfrank Bernadett is. Az ifjú hegedűművész szerint „a zenekar teljes beleéléssel játszott, a kitörő tapsvihar, az éljenzés, az állótaps is azt jelezte felénk, hogy sikerült átadnunk a közönségnek azt az érzést, amiben léteztünk.”
A napokban Budapesten, a Zeneakadémián adott koncertet a World Civic Orchestra. Az amatőr zenészekből álló együttes tagjai közös zenélésükkel tesznek bizonyságot arról, hogy a muzsika képes legyőzni a világunkban jelentkező, néha áthidalhatatlannak tűnő ellentéteket. A zenekart erősítette a kecskeméti zeneszeretők körében is jól ismert csellóművész, Balogh-Jámbor Janka. A zenei tanulmányait a Kodály Iskolában kezdő ifjú muzsikus személyre szóló meghívást kapott, hogy játékával segítse a civilek örömzenélését.
Tegnap este megtartották a Jorma Panula finn karmester vezetésével zajló karmesterkurzus záróhangversenyét. A Hírös Agóra színpadán kilenc fiatal dirigens mutatkozott be a nyilvános hangverseny keretében.
Tegnap este megtartották a Jorma Panula finn karmester vezetésével zajló karmesterkurzus záróhangversenyét. A Hírös Agóra színpadán kilenc fiatal dirigens mutatkozott be a nyilvános hangverseny keretében.
A nemzetközi karmesterkurzus záróprogramja és egy virtuóz zongoraművész vendégjátéka a Hírös Agórában, a Kodály Vonósnégyes hangversenye a KultKaszinóban, séta a Trio Passacagliával a Városházától a Barátok templomáig és ütőhangszeres koncert a Kecskeméti Kodály Iskolában – július hónapban többek között ezek a programok várják Kecskeméten a zeneszeretőket.
A 20 éves Lakó Sándor Kamarazenekar ünnepi hangversenye a piarista gimnázium dísztermében, a Trianonra emlékező és emlékeztető alkalom a hetényegyházi kettős keresztnél, a 120 éve született kiváló karnagynő, Andor Ilona munkásságát méltató előadás a Katona József Könyvtárban, a Kodály Zoltán Vegyeskar sétáló koncertje az arborétumban és a Miraculum-Aurin kóruscsalád évadzáró koncertje a Kodály Iskolában – június hónapban többek között ezek a programok várják Kecskeméten a zeneszeretőket.
A Filharmónia Magyarország jóvoltából ismét neves muzsikusok játékában gyönyörködhettek a kecskeméti zeneszeretők. A Kodály-bérlet utolsó, csütörtök esti alkalmán a Hírös Agóra színháztermében a Keller Quartet lépett fel. A világhírű együttes Mozart, Sosztakovics és Dvořák vonósnégyeseit szólaltatta meg. Partnerük ezúttal nem egy hangszeres szólista, hanem a Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, Kautzky Armand volt.
Cziffra György-emlékhangverseny és a kecskeméti szimfonikusok izgalmasnak
ígérkező koncertje a Hírös Agórában, kórusünnep a Nyitott Városháza
programsorozat keretében a hírös város nemrég felújított ékszerdobozában, Bősze
Ádám zenetörténész előadása a nők zenetörténetben betöltött szerepéről a Katona
József Könyvtárban, „Orgonák éjszakája” a főtér nevezetes épületeiben, valamint a
közelmúltban elhunyt fuvolaművész-tanárra, Berényi Beára emlékező koncert a
Kecskeméti Kodály Iskolában – május hónapban többek között ezek a programok
várják Kecskeméten a zeneszeretőket.
A Filharmónia Magyarország Kodály-bérletének negyedik estjén Haydn és Mozart közel azonos hangnemű darabjait szólaltatta meg a Takács-Nagy Gábor vezette Budapesti Fesztiválzenekar. A hangversenyt nyitó szimfónia és a záró szerenád D-dúrban, míg a két mű között elhangzott zongoraverseny d-mollban íródott, sőt, valójában az is fényes, fenséges D-dúrban ért véget. A Hírös Agóra színháztermében kedd este megtartott koncert szólószólamát a fiatal orosz zongoraművész, Dmitrij Siskin játszotta.
Hatalmas ünnepléssel ért véget hétfő este a Zeneakadémián megtartott DLA zárókoncertje, kedd délben pedig sikeresen teljesítette doktori védését a tanulmányainak egy részét Kecskeméten végző ifjú zongoraművész, Szalai Éva. Generációjának egyik legtehetségesebb magyar zongoristájának hangversenyére sokan voltak kíváncsiak, a zsúfolásig megtelt Solti teremben korábbi, hírös városbeli tanárai közül is többen jelen voltak.
Királyok zenéje a Városházán, cimbalomest az Ókollégiumban, dr. Kovács Sándor előadása Bartók amerikai éveiről a Katona József Könyvtárban, valamint fiatal virtuózok koncertje a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarral, Palotás Gábor ütőhangszeres szólóestje és Kocsár-emlékhangverseny a Kecskeméti Kodály Iskolában – április hónapban többek között ezek a programok várják Kecskeméten a zeneszeretőket.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.