Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun Vármegyei Szervezete szeretettel várja a kecskemétieket az ÁLLAMALAPÍTÁS ÉS SZENT ISTVÁN NAPJA, valamint a Magyarok Kenyere Ünnep alkalmából tartandó megemlékezésre és kenyéráldásra augusztus 20-án 18 órára a Szent István-szoborhoz. A rendezvényen ünnepi beszédet mond majd dr. Szabó Ildikó a Petőfi Sándor Katolikus Általános Iskola és Óvoda igazgatója. Az ünnepi műsorban közreműködnek majd a Kecskemét Táncegyüttes táncosai.
Katonai tiszteletadással és koszorúzással egybekötött hagyományos megemlékezést tartott a II. világháborúban hősi halált halt, valamint a Magyar Néphadsereg és Magyar Honvédség kötelékében szolgálati tevékenység közben életüket vesztett repülők tiszteletére a Magyar Veterán Repülők Szövetségének kecskeméti tagszervezete csütörtök délután a kecskeméti köztemetőben.
Az 1456-os nándorfehérvári diadal emléknapját ünnepelték hétfő este a Hunyadi János téren, ahol ez alkalomból visszahelyezték a Hunyadi-szoboregyüttes részét képező, korábban ellopott szekérkereket, és felgyulladt az a három lámpa is, mely mostantól minden éjjel megvilágítja a lovasszobrot, valamint a közeli haranglábat. Az eseményen részt vett Szemereyné Pataki Klaudia polgármester is.
Mai napon tartotta a Német Települési Nemzetiségi Önkormányzat a Czollner Mihály emléktábla koszorúzást a Czollner téren, a Szent-Erzsébet templomnál. A koszorúzást követően adták át az idei Czollner Mihály-díjakat.
Megemlékezést és koszorúzást tartottak június 4-én, kedden délután a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Városháza melletti Országzászlónál. Az önkormányzat által szervezett megemlékezésen beszédet mondott Csáki Tibor, a Katona József Gimnázium igazgatója, és fellépett a Závori Erika vezette Scherzo Vegyeskar.
Megemlékezést és koszorúzást tartottak június 4-én, kedden délután a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Városháza melletti Országzászlónál. Az önkormányzat által szervezett megemlékezésen beszédet mondott Csáki Tibor, a Katona József Gimnázium igazgatója, és fellépett a Závori Erika vezette Scherzo Vegyeskar.
Minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapját a magyar nemzet a hősi halottak emléknek szenteli. Mindazoknak, aki a vérüket ontották, életüket kocáztatták vagy áldozták Magyarországért. Vasárnap, a Hősök napján, melyet Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Honvéd Hagyományőrző Egyesület Kecskeméti Területi Szervezete szervezett, Gáldonyi Sándor, az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Kecskeméti Iroda vezetője mondott beszédet.
18:48-kor tartottak fáklyás megemlékezést a Református Ókollégium lépcsőinél. Az ünnep előestéjén Muraközy János, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőse születésének 200. évfordulójára, illetve Jókai Mór és Petőfi Sándor Kecskeméten töltött időszakára emlékezhettünk.
Dr. Németh Krisztina, a kecskeméti Szőlészeti és Borászati Intézet tudományos főmunkatársa előadást tartott a szőlészeti-borászati ágazatot érintő technológiai kihívásokról és kutatási eredményekről az izsáki Vino Étteremben.
Muraközy János születésének 200. évfordulóján kezdetét vette a neves kecskeméti festőművész, '48-as hős és városi hivatalnok előtt tisztelgő emlékév. Csütörtök délelőtt megkoszorúzták az Ókollégium falán lévő Muraközy-emléktáblát, és énekkel, verssel, köszöntő beszéddel emlékeztek rá. Az emlékév kiemelt eseménye lesz a március 15-i nemzeti ünnep előestésén tartandó fáklyás megemlékezés, de csatlakoznak a hamarosan kezdődő Házasság Hete programjaihoz is, múltidéző városi sétát rendeznek, a Ráday Múzeum állandó Muraközy-kiállítása pedig négy új képpel gyarapodva várja látogatóit.
Idén is megtartották a már hagyományos Pál-napi megemlékezést Gyenes Mihály egykori házánál, ahol 1843. január 25-én egy névnapi összejövetelen a húszéves Petőfi is részt vett. Ez az élmény ihlette első Kecskeméten született versét, mely a Pál-napkor címet viseli. A Hírös Agórában tartott előadásán Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus, a Katona József Emlékház vezetője megvilágította a vers születésének helytörténeti hátterét, majd megkoszorúzták az egykori Gyenes-ház helyén álló emléktáblát a Jókai utcán. A megemlékezést Gyenes Mihály nevelt fia, Gyenes Pál mind a hét dédunokája megtisztelte jelenlétével.
Hétfőn van a 175. évfordulója annak, hogy elhunyt a kecskeméti író, költő, ügyvéd, Mátyási József. Emléktáblájánál koszorúzással, a Ráday Múzeumban megemlékezéssel tisztelegtek a város híres szülöttének emléke előtt.
A János vitéz daljáték alkotójára, a kecskeméti főreáliskola igazgatójára, Kacsóh Pongrácra emlékeztek ma a híres zeneszerző felújított emléktáblájánál.
Megemlékezésre és koszorúzásra várta a kecskemétieket az önkormányzat Kodály Zoltán születésének 141. évfordulója alkalmából. A Psalmus Hungaricus Emlékműnél a Kodály Intézet kamarakórusa előadással tisztelgett a XX. század egyik legnagyobb hatású zeneszerzője, zenepedagógusa és népzenekutatója előtt.
Meghitt ökumenikus megemlékezést tartottak mindenszentek ünnepe alkalmából november 1-jén 17:00 órától a kecskeméti köztemetőben. A lelkészi beszédeket zenés-verses műsor kísérte, majd koszorúzással zárult az esemény.
117 évvel ezelőtt, 1906-ban október 28-án hozták haza II. Rákóczi Ferenc fejedelem hamvait kassai újratemetésére. A földi maradványait szállító vonatot Kecskeméten is fogadták ünnepélyes keretek között. Erre emlékeztek ma a Rákóczi úton található emléktáblánál.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.