Csodás napsütésben emlékezhettünk meg március 15-én az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról a hetényegyházi Nyíri-erdei Szent Hubertusz Parkerdőben. Idén 35 éve, hogy hivatalosan is megszervezik az ünnepséget. Szemereyné Pataki Klaudia polgármester beszédében hangsúlyozta, „Hőseink értünk mentek a csatamezőre, értünk, magyarokért, a magyar nemzetért harcoltak.”
Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadóban csütörtökön. Több kecskeméti kiválóság is szerepel a kitüntetettek között.
Barta Dóra, a Kecskeméti City Balett vezetője, a Hírös Agóra ügyvezetője a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozatának elismerésében részesült március 15-e alkalmából.
Nemzeti ünnepünkön leplezik le Lakatos Pál Sándor "Jel" című alkotását a Kecskeméti Katona József Könyvtár előtti téren. A Munkácsy-díjas szobrászművész beengedte műhelyébe a Kecskeméti Televízió stábját, többek között arról mesélt, hogy a plasztika minden irodalmi nagyságnak emléket állít, tiszteleg a kultúra értékei előtt, és szimbolizálja az összetartozást is.
Március 15. alkalmából a magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészeti értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült Horváth Mária Balázs Béla-díjas animációs filmrendező, grafikus, bábtervező művész, a Kecskeméti Rajzfilmstúdió alapító tagja. Kitüntetése kapcsán beszélgettünk vele a KTV Kiemelő című műsorának hétfő esti adásában.
Esős, márciusi nap volt a mai. Pont úgy, mint 175 évvel ezelőtt. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra emlékeztek szerda délután a hetényegyházi Nyíri-erdőben. A gyermekműsor és a Zönge zenekar produkciója mellett a puskaporszagú történelem is megelevenedett.
Miután részt vettek a kecskeméti megemlékezésen, sokan indultak útnak Kiskőrösre, hogy meghallgassák Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédét. Így tett Jankahidy Zsuzsanna is, aki többedmagával elvitte a hírös város üdvözletét is Petőfi szülővárosába.
Minden magyarban van egy kis Petőfi és Petőfiben ott van minden magyar - mondta a miniszterelnök szerdán Kiskőrösön, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Petőfi-szülőház előtt tartott ünnepi beszédében. – Sosem fogjuk megengedni, hogy a szabadság zászlaját kicsavarják a magyarok kezéből - jelentette ki a kormányfő.
Petőfi Sándor jelképezi a magyar nép lelkét, ez a romantikus hevületű szabadságszeretet jellemzi a költőt és az egész magyar társadalmat – mondta dr. Salacz László országgyűlési képviselő Kiskőrösön, ahol Petőfi szülőháza mellett tartottak ünnepi megemlékezést.
Mindenekelőtt a hit megtartásával, a családunk egyre szorosabb együttműködésével, szövetségesekkel, kitartással, erővel, lélekkel és szeretettel tudunk szabadnak megmaradni itt, a Kárpát-medence közepén – mondta Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere Kiskőrösön, a március 15-ei megemlékezésen.
Az esős és hideg idő miatt idén nem a Kossuth-szobornál, hanem a Városháza gyönyörűen felújított dísztermében tartották meg a városi ünnepséget március 15-e alkalmából. A megtelt teremben a kecskeméti nemzeti színház ünnepi műsora és Nyeste Pál piarista szerzetes ünnepi beszéde szólította meg a jelenlévőket. A megemlékezés koszorúzással zárult a Kossuth-szobornál.
Kiskőrösön mondja március 15-i ünnepi beszédét Orbán Viktor miniszterelnök délután 3 órakor a Petőfi-szülőház melletti téren. Addig is több programmal várja a település a látogatókat.
Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata valamennyi szervező nevében szeretettel vár mindenkit az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartandó városi rendezvényekre.
Számos programmal készülnek Kecskeméten és környékén március 15-e alkalmából. Kiskőrösön Orbán Viktor miniszterelnök 15 órától mond ünnepi beszédet Petőfi Sándor szülőházánál.
Márciusi ifjak címmel gyertyás megemlékezést tartottak március 15-e előestéjén a református Ókollégium főbejáratánál. A színvonalas műsorban citerazene és ének, korabeli naplóidézetek és néptánc elevenítette fel az 1848. márciusi eseményeket Pesten és Kecskeméten.
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulóján adják át a legmagasabb állami kitüntetéseket. Kis János, Kecskemét nyugalmazott evangélikus lelkésze Arany Érdemkeresztet vehetett át kedden délután. Ladics Tamásnénak és Szalayné Mónus Ildikónak pedig a Magyar Arany Érdemkereszt Polgári Tagozatát adományozták. A Magyar Ezüst Érdemkereszt Polgári Tagozata elismerésben részesült dr. Nagyné Dréher Mária. Fazakas Géza színművész Jászai Mari-díjat vehetett át, Vinczellér Zsolt építész pedig Ferenczy Noémi-díjban részesült. Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Székelyné Kőrösi Ilona történész és Loránd Klára muzeológus.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.