Alkotók és a főszereplők jelenlétében mutatták be kedden este az Otthon moziban az 1848. március 15-éről és hőséről, Petőfi Sándorról szóló, Most vagy soha! című történelmi kalandfilmet. A vetítés teltházas volt.
Március 15-én délelőtt, a városi ünnepségsorozat első állomásaként a Katona József Könyvtár előtti téren leleplezték Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas képzőművész Jel című köztéri szobrát .
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából Kecskeméten sokféle program várta az emlékezőket. A Katona József Könyvtárban például Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművésszel és tanítványaival is találkozhattak az érdeklődők. A beszélgetésben természetesen szó esett Lakatos Pál aznap délelőtt leleplezett Jel című szobráról is.
Erkel Ferenc szerteágazó munkásságáról, "hét életéről" tartott izgalmas előadást március 15-én Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója a Katona József Könyvtárban. "Erkel nem volt harcias típus, de valahol ő is ott áll március idusának eseményei mögött. A maga küzdelmeivel, rengeteg feladatvállalásával és az állandó nemzeti elkötelezettségével ugyanolyan márciusi ifjú, mint a többiek voltak" – fogalmazott Ókovács Szilveszter.
Március 15-én délelőtt leleplezték a Katona József Könyvtár előtti téren Lakatos Pál Munkácsy-díjas képzőművész Jel című szobrát a nemzeti ünnep alkalmából rendezett városi ünnepségsorozat első állomásaként. Az eseményen az M. Bodon Pál Iskola és a Katona József Könyvtár egyesített kórusa Kodály Háry Jánosából énekelte el a Toborzót a Kecskeméti Városi Fúvószenekar kíséretével, majd Szemereyné Pataki Klaudia polgármester tartott ünnepi beszédet, melyben kijelentette: "Minden, amit Kecskeméten elértünk, amit fel tudunk mutatni, abból a hősiességből, abból az alkotó erőből fakad, melyet Petőfi ránk hagyományozott."
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából Kecskeméten sokféle program várja ma az emlékezőket. Kecskemét önkormányzata mellett számos partnerintézmény csatlakozott az ünnepi eseményekhez.
Megtisztult és megszépült a Noszlopy Gáspár-szobor környezete. A park rendbetételét most is, immár harmadik alkalommal a Gáspár András Technikum kadétjai végezték el, hogy méltó legyen a mai megemlékezéshez.
Muraközy János születésének 200. évfordulóján kezdetét vette a neves kecskeméti festőművész, '48-as hős és városi hivatalnok előtt tisztelgő emlékév. Csütörtök délelőtt megkoszorúzták az Ókollégium falán lévő Muraközy-emléktáblát, és énekkel, verssel, köszöntő beszéddel emlékeztek rá. Az emlékév kiemelt eseménye lesz a március 15-i nemzeti ünnep előestésén tartandó fáklyás megemlékezés, de csatlakoznak a hamarosan kezdődő Házasság Hete programjaihoz is, múltidéző városi sétát rendeznek, a Ráday Múzeum állandó Muraközy-kiállítása pedig négy új képpel gyarapodva várja látogatóit.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.