A változékony idő, a helytelen életmód és a környezeti szennyezés mind-mind oda hatnak, hogy a vírusok és baktériumok ellen nehezebben védekezik az emberi szervezet. Ez azonban nem jelenti azt, hogy tehetetlenek vagyunk a betegségekkel szemben. A Kecskeméti Televízió Kiemelő magazinjának vendége dr. Lódi Brigitta háziorvos volt, akivel főként a légúti betegségekről, azok megelőzéséről beszélgettünk, de az is szóba került, hogy mikor kell feltétlenül orvoshoz fordulni.
Adott a férfi, és van neki az igen fontos szerve, a prosztatája. És vele együtt a felnőttkori szorongás: rettegés a vizsgálatot végző orvostól, magától a „turkálós” vizsgálattól. De miért nagyobb a félelem az urológustól, mint magától a gyakran halálos prosztataráktól? Erről és a gondolkodás megváltoztatásának fontosságáról beszélgettünk dr. Molnár Sándor főorvossal, a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház urológiai osztályának vezetőjével.
Minden év októbere a mellrák elleni kampány hónapja. Évente több ezer nő hal meg Magyarországon a rosszindulatú emlődaganat következtében. Pedig az időben felismert betegség esetén nagy a gyógyulási esély. A Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda októberben figyelemfelkeltő előadásokat szervez a megelőzés jegyében.
Az iskola rendőre program keretében a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálynak főelőadója tartott foglalkozásokat a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumban.
Egy mell mulázst kapott a mai napon a Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda egy pályázatnak köszönhetően. A mell kinézetű eszköz segítséget nyújt, hogy az emberek megtanulják a mellrák elleni helyes ellenőrzést.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.