Keresztes Dóra és Orosz István grafikusművészek alkotásaiból nyílt kiállítás csütörtökön délután a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház nézőtéri büféjében. A művészházaspárt Cseke Péter direktor köszöntötte, a kiállítást pedig Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.
1975. június 5-én Haris László sem tudta, hogy fotósorozata meghatározó táblakép lesz a magyar fotóművészeti, képzőművészeti gondolkodásmódban. Az akkor harminckét éves fiatalember felment egy barátjának Kőbányai úti lakásába, ahonnan egész napon át az ablakból fényképezte a „semmi különöst”. Ebből a képhalmazból később egy műalkotás lett a Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállításán. Ennek hátteréről mindent megtudhatunk a azon a tárlaton, amit Orosz István animációsfilm-rendező nyitott meg csütörtökön a Kápolna Galériában.
A 94. Ünnepi Könyvhét hivatalos kecskeméti rendezvénysorozatának első hivatalos helyi eseményeként Orosz István Kossuth-díjas grafikusművész Apakönyvét mutatták be a Katona József Könyvtárban. A mű dr. Orosz László irodalomtörténésznek, a Katona József Gimnázium tudós tanárának állít emléket a fennmaradt emlékiratok és Orosz László naplójegyzeteinek felhasználásával. A bőséges kommentár a művet nem csak Apakönyvvé, de Kecskemét-könyvvé és Én-könyvvé is avatja. A szerzővel, valamint Füzi Lászlóval, a Forrás folyóirat főszerkesztőjével Kriskó János beszélgetett.
A 94. Ünnepi Könyvhét hivatalos kecskeméti rendezvénysorozatán Orosz István édesapja memoárja és naplói alapján írott Apakönyvét mutatták be nagy érdeklődés mellett.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.