Nincs olyan magyar, aki ne ismerné Petőfi Sándor nevét, a nemzeti öntudat egy fontos szereplőjét. Ma, július utolsó napján 175 éve annak, hogy Petőfit elvesztettük. Mind a születése, mind a halála vitatott a forradalmárnak.
Megemlékezésre várta Petőfiváros lakóit és a városrész oktatási intézményeinek tanulóit, óvodásait Kecskemét Önkormányzata, a Kecskeméti Nyugdíjasszövetség és a Széktói Nyugi Klub csütörtök délben. A Petőfi parkban megtartott eseményen az iskolások és óvodások műsora segített feleleveníteni a márciusi forradalom eseményeit és a szabadságharc dicsőséges küzdelmeit.
Idén is megtartották a már hagyományos Pál-napi megemlékezést Gyenes Mihály egykori házánál, ahol 1843. január 25-én egy névnapi összejövetelen a húszéves Petőfi is részt vett. Ez az élmény ihlette első Kecskeméten született versét, mely a Pál-napkor címet viseli. A Hírös Agórában tartott előadásán Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus, a Katona József Emlékház vezetője megvilágította a vers születésének helytörténeti hátterét, majd megkoszorúzták az egykori Gyenes-ház helyén álló emléktáblát a Jókai utcán. A megemlékezést Gyenes Mihály nevelt fia, Gyenes Pál mind a hét dédunokája megtisztelte jelenlétével.
Kiskőrösön, a bicentenárium lezárásaként, Petőfi Sándor születésnapján avatták fel az ülő Petőfi-zsánerszobrot, Tóth Dávid szobrászművész alkotását a Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum előtt. Az alkotás ünnepélyes leleplezése a Petőfi-szilveszter keretében zajlott, december 31-én délután. Az új köztéri bronzszobor felállításának célja az volt, hogy a látogatók és a város lakossága is megpihenhessen a költőóriás mellett.
Petőfi és Arany nyomában járva indult verszarándoklatra Tóth Péter Lóránt Pro Cultura Hungarica – díjas történelem tanár. Gyalogszerrel, vízen és kis szakaszon lovaskocsival utazik majd a vándor, aki tegnap a Kiskunfélegyházi gyerekeket is meglepte előadásával.
Rendhagyó művészettörténeti előadást hallhattak szerda délután az érdeklődők a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban. Az Országos Könyvtári Napok keretében tartott előadást ifj. Gyergyádesz László művészettörténész Petőfiről. A téma Petőfi Sándor és a reformkori festészet, valamint Petőfi költészete volt a kortárs képző- és iparművészetben.
A Petőfi szellemiségét és korát bemutató eseményt Harmatos Zoltán, a Hírös Agóra szakmai vezetője nyitotta meg, majd átadta a szót Balanyi Károly grafikus- és zománcművésznek. Az alkotó elmondta, a Hírös Agóra […]
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) Budapest XI. kerületi, újbudai csoportja látogatott Kecskemétre vasárnap az "Irodalmi barangolás a 200 éve született Petőfi nyomában" című rendezvénysorozat harmadik állomásán.
Petőfi Sándorra emlékeztek ma (hétfőn) halálának/eltűnésének évfordulóján. Az esemény a Katona József Emlékház, a Bács-Kiskun Megyei Honismereti Egyesület és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság helyi csoportja szervezésében valósult meg.
Hogyan kapcsolódhat egy adatvizualizáció Petőfi Sándorhoz? Mi egyáltalán ez az új tudományterület? Legfőképpen ezekre a kérdésekre kaptak választ tegnap a Hírös Szenior Egyetemre ellátogatók a CAMPUSON. A legutóbbi előadás vendége Minkó Mihály volt.
A Petőfi 200 Emlékév keretében az Országos Erdészeti Egyesület Kecskeméti Helyi Csoportjának lelkes csapata megemlékezést tartott a Kecskemét-hetényegyházi Nyíri-erdőben lévő erdészháznál. A hely apropóját az adta, hogy az erdészházban található a Szulyovszky László erdész által létrehozott 1848-49-es gyűjtemény, berendezett Petőfi emlékszobával.
Több mint száz gyerek szavalta egyszerre Petőfi Sándor verseit Kecskemét főterén szerda délután. Idén is megrendezték ugyanis a költészet napja alkalmából a Nagy Versmondást.
Népszerű volt a felsősök és középiskolások körében a katonatelepi Petőfi Emlékév irodalmi pályázata. A fiatalok 4 témakör közül választva nyújthatták be, a kifejezetten színvonalasra sikerült műveiket.
Petőfi Sándor jelképezi a magyar nép lelkét, ez a romantikus hevületű szabadságszeretet jellemzi a költőt és az egész magyar társadalmat – mondta dr. Salacz László országgyűlési képviselő Kiskőrösön, ahol Petőfi szülőháza mellett tartottak ünnepi megemlékezést.
Márciusi ifjak címmel gyertyás megemlékezést tartottak március 15-e előestéjén a református Ókollégium főbejáratánál. A színvonalas műsorban citerazene és ének, korabeli naplóidézetek és néptánc elevenítette fel az 1848. márciusi eseményeket Pesten és Kecskeméten.
Március 15-ei meglepetés - Petőfi Sándor igazoltatott Kecskeméten!
Különleges március 15-ei akcióval rukkolt elő Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata és a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Petőfi-emlékévek kapcsán. Petőfi Sándor Kecskeméten járt, és ha már ott volt, rendhagyó műveltségi igazoltatásra hívta ki az autóvezetőket.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.