Megalakulásuk 10. évfordulója alkalmából péntek este az evangélikus templomban ünnepi koncertet rendezett a MEDrigál Kórus. Az együttes 2014 februárjában tartotta meg első közös próbáját, azóta Szabó Sándor vezetésével számos kórházi rendezvényen léptek már fel, emellett Gödtől Ballószögön és Kecskeméten át Jánoshalmáig több településen is szerepeltek. A jubileumi hangversenyen – amelyen zongorakísérőként Szűcsné Sátorhegyi Erzsébet volt a segítőjük – a tagok legkedveltebb kórusműveit szólaltatták meg. A szép számban megjelent zeneszeretők igazi öröméneklésnek lehettek tanúi, a MEDrigál Kórus és vendégeik, a Berta István vezette Lajosmizsei Városi Kamarakórus énekeikkel bizonyították Kodály Zoltán szavainak igazságát: „A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.”
Hétfőn van a 175. évfordulója annak, hogy elhunyt a kecskeméti író, költő, ügyvéd, Mátyási József. Emléktáblájánál koszorúzással, a Ráday Múzeumban megemlékezéssel tisztelegtek a város híres szülöttének emléke előtt.
Az Országos Könyvtári Napok záró napján, a Könyves vasárnap keretében az idén is megrendezte a Katona József Könyvtár Emberek, sorsok, díjak című beszélgetéssorozatát. Ezúttal hét kitüntetett kecskeméti polgár volt Kriskó János beszélgető partnere.
Nemzeti ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült Szabó Sándor tárogatóművész, a Gregus Tárogató Kvartett alapítója, zenei vezetője.
A kárpátaljai magyar nyelvű hitélet és oktatás helyzetéről tartott előadást Jakab Eleonóra, a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola tanára a Nemzeti Összetartozás Napján, vasárnap délelőtt a kecskeméti Városháza dísztermében. Mint mondta, jelenleg száz magyar nyelvű oktatási intézmény működik Kárpátalján, és ezek megtartása döntő fontosságú az ottani magyarság megmaradása szempontjából.
Nagybányától Kecskemétig címmel nyílt kiállítás május 5-én a kecskeméti Lechner-Ház Galériában. Itt tárta közönség elé Szabó Sándor vállalkozó, a galéria tulajdonosa azt a magángyűjtemények anyagára támaszkodó, 36 műből álló festménykiállítást, amelynek darabjai kivétel nélkül kötődnek az egykori nagybányai festőiskola alkotóihoz.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.